1875 - Denmark - 23a - 1000

4 øre Tofarvet 1. tryk på lokalbrev med indhold dateret Sundbyvester d. 27.1.1875 annulleret med nr.stempel "2" og sidestemplet antiqua Kiøbenhavn Christiansh. d. 31.1.1875 til Taarnby Sogneraad på Amager.

Lot: 258847
DKK 300.00
Sold out