1954 - Greenland - 6 - 3953
30 øre Isbjørn på brevkort (Jakob Danielsen: Hundeslædekører) dateret Nipisat og stemplet Godhavn d. 4.10.1954 til Lyngby, Danmark.
Lot: 258942
DKK 150.00 |
Sold out
Postcards
Artist Drawn
Postcards > Greenland
Covers > Greenland > After 1938