1905 - Faroe Islands - 53 - 3800
10 øre Chr. IX på brev annulleret med skibsstempel "Fra Færöerne" og på bagsiden sidestemplet Kjøbenhavn d. 27.10.1905 til Kjøbenhavn. Skævt skåret i toppen.
Lot: 260135
DKK 400.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Faroes > Cancelations/shipmail