1888 - Denmark - SK 1157 - 5485
8 øre Tofarvet på brev med indhold dateret Nørre Næraa annulleret med stjernestempel SKAMBY og sidestemplet lapidar Nordfyenske JB:PK: d. 5.6.1888 til Odense.
Lot: 301007
Ended | 23/08/2017 21:37:58 |
Winning bid: | DKK 105.00 |
Bid history: | 2 bids |
Bicoloured
Bicoloured perf. 14
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels
Covers > Denmark cancellations > Starcancels