Slesvig - 6400
5 pfg. Germania på brevkort dateret Capetown, South Africa stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost No. 11 d. 28.2.1912 til Sønderborg. Sendt fra marinesoldat ombord på krydseren SMS "Seeadler" ved Tysk Østafrika.
Lot: 264642
Ended | 30/04/2017 21:03:00 |
Winning bid: | DKK 445.00 |
Bid history: | 2 bids |
British Colonies
South Africa
Covers > Slesvig > 1. World War