1913 - Slesvig - 6400
5 pfg. Germania på brevkort dateret Daressalam i Tysk Østafrika stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost No. 11 d. 19.3.1913 til Sønderborg. Sendt fra marinesoldat ombord på krydseren SMS "Seeadler" ved Tysk Østafrika.
Lot: 264643
DKK 300.00 |
Europe
Germany
German Colonies
German Eastafrica
Covers > Slesvig > 1. World War