1910 - Denmark - 54 - 8592
5 øre Fr. VIII på brevkort dateret Anholt Fyr annulleret brotype Ia Anholt d. 28.7.1910 og sidestemplet Grenaa d. 28.7.1910 til sømand ombord på torpedobåden "Havørnen", Hovedpostkontoret, København K.
Lot: 267200
DKK 75.00 |
Sold out
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Bridgetypecancels