1913 - Denmark - P12, P13 - 1000
Ufrankeret Polhavet brevkort med Forsvarsmærke 1908 og Kjøbenhavns Skytteforening mærkat dateret d. 18.11. 1913 til København. Polhavet stempel og udtakseret i porto med 10 øre og 20 øre Portomærke stemplet København d. 21.4.1926.
Lot: 228
Ended | 29/10/2017 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 750.00 |
Postage Due/Marks
Covers > Denmark issues > Christmas Seals