1917 - Denmark - 68 - 9670
5 øre Chr. X på brevkort dateret Livø d. 27.1.1917 og stemplet Løgstør d. 3.2.1917 til Kjøbenhavn. Befordret over isen med slæde: “Vores Posttrafik er kun naar Skipper gaar over isen med en lille isslæde paa Slæb”. Fra den Kellerske Anstalt på Livø. Interessant objekt.
Lot: 388
Ended | 29/10/2017 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 1,250.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Ice Post