1912 - Denmark - SK 0396 - 3330
5 øre Bølgelinie på brevkort dateret Gjørløse Skole med stjernestempel GJØRLØSE og sidestemplet Hillerød d. 12.12.1912 til København. Pussig stempel indstilling: 12.12.12.1-2 E. Skilling 1000,-
Lot: 478
Ended | 29/10/2017 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 500.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels