1921 - Faroe Islands - SK 1283 - 3890

5 øre Chr. X og 10 øre Genforening, samt Julemærke 1921, på julekort dateret Sumbø Fyr annulleret med stjernestempel SUMBØ og sidestemplet Brotype Ia Vaag d. 21.12.1921 til Nolsø pr. Thorshavn. Lidt nusset.

Lot: 635
Ended 19/09/2017 22:35:06
Winning bid: DKK 1,815.00
Bid history: 5 bids