1921 - Faroe Islands - SK 1283 - 3890
5 øre Chr. X og 10 øre Genforening, samt Julemærke 1921, på julekort dateret Sumbø Fyr annulleret med stjernestempel SUMBØ og sidestemplet Brotype Ia Vaag d. 21.12.1921 til Nolsø pr. Thorshavn. Lidt nusset.
Lot: 635
Ended | 19/09/2017 22:35:06 |
Winning bid: | DKK 1,815.00 |
Bid history: | 5 bids |
Denmark cancellations
Starcancels
Covers > Faroes > Starcancels