1875 - Danish West Indies
Ufrankeret portobrev dateret St. Thomas d. 1.2.1875 via britiske postkontor St. Thomas d. 4.2.1875 og London til Genova, Italien. Påsat 30 c., 40 c. og 1 lire italienske portomærker stemplet Genova d. 3.3.1875. To mærker med skader. Dekorativ forsendelse.
Lot: 669
Ended | 29/10/2017 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 2,000.00 |
Europe
Italy
Covers > Danish West Indies > Postal History