1868 - Denmark - 12 - 6800
3 sk. Krone/Scepter i parstykke på brev dateret Scherbek (Skærbæk?) d. 23.11.1868 annulleret med nr.stempel "75" og sidestemplet antiqua Varde d. 23.11.1868 via Ribe og bureau Wamdrup - Flensburg til Herbohöi pr. Geltingen, Cappeln. Særtakst til Hertugdømmerne. Mystisk forsendelsesvej.
Lot: 273923
DKK 600.00 |
Sold out
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels
Covers > Slesvig > Northschswig Railway