1965 - Denmark - 414 - 1000
25 øre Fr. IX i parstykke på brevkort (Dansk FN-soldat ved jeep fra UNFICYP Civilian Police) dateret Kyrenia stemplet København d. 7.10.1965 og sidestemplet DANCON UNFICYP d. 7.10.1965 til Kruså, Danmark. Interessant brevkort fra dansk politimand på Cypern. Hj. knæk.
Lot: 275390
Ended | 17/01/2018 21:09:00 |
Winning bid: | DKK 495.00 |
Bid history: | 6 bids |
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > U.N. Post
Postcards > Other Postcards