1873 - Denmark - EB 2 - 8300
4 sk. helsagsbrevkort dateret Torrild annulleret med nr.stempel "30" og sidestemplet antiqua Horsens d. 11.5.1873 til Kiøbenhavn. Sendt 11 år før der blev oprettet brevsamlingssted i Torrild pr. Odder.
Lot: 276299
DKK 125.00 |
Sold out
Postal Stationary
Postcards
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels