1882 - Denmark - SK 0422 - 4560
4 øre helsagsbrevkort opfrankeret med 4 øre Tofarvet dateret Sindinge Vig d. 28.2.1882 annulleret med svagt stjernestempel GREVINGE og nr.stempel "28" og sidestemplet lapidar Holbek d. 1.3.1882 til Kjøbenhavn. Vig fik først eget brevsamlingssted pr. 1.1.1883.
Lot: 280867
Ended | 27/05/2018 21:28:24 |
Winning bid: | DKK 330.00 |
Bid history: | 6 bids |
Bicoloured
Bicoloured perf. 14
Covers > Denmark issues > Postal Stationary > Postcards
Covers > Denmark cancellations > Starcancels