1937 - Denmark - 240 - 6950
10 øre Chr. X regentjubilæum på brevkort dateret Ringkøbing og annulleret København Omk d. 19.6.1937 og sidestemplet "Togpost" til København.
Lot: 163785
DKK 100.00 |
Engraved Issues
Covers > Denmark cancellations > Railwaycancels