CeylonPostcard - Unused
Ceylon, elefant i arbejde. Skeen-Photo u/no.
Lot: 303814
Lot: 303814
M/F "Lolland". Sydfyenske Dampskibsselskab. no. 143 509 007.
Lot: 304699
Ollerup Kirke. Stenders no. 7719.
Lot: 304932
"Whee - This is the Life!". Kvinde på vandski. No. 816.
Lot: 303846
Maxikort med Fransk Potez 63 bombemaskine og 1,50+3,50 fr. Velgørenheds udg. stemplet Issy-les-Moulineaux d. 25.2.1945.
Lot: 303822
Grønland. Hotel Qorquts Restaurant med pejsen i baggrunden. U/no.
Lot: 304713
Grønland. Dobbeltkort. Grønlandske Børn. Peter Juul. U/no. Uden adresselinier.
Lot: 304716
Erotisk postkort. "Nøgen kvinde poserer i stol". Nytryk Stampa PR no. 77.
Lot: 302670
København. Parti af Nyhavn med S/S "Falster. Stenders no. 13031.
Lot: 304866
Svendborg. Amtsudstillingen i Svendborg 1924. C. Rasmussens Kiosk u/no.
Lot: 304655
Sønderborg Havn. No. 38613.
Lot: 304850
Vinderup. Posthuset og Banegaarden. Stenders no. 78376.
Lot: 304669
Erotisk postkort. "Nøgen kvinde poserer foran spejlet". Nytryk Stampa PR no. 122.
Lot: 304488
"Egernsund", lokalfærge med lastbil. J. N. Jensen u/no.
Lot: 303443
M/S "Annam". The East Asiatic Company u/no.
Lot: 304704
Grænsen ved Rudbøl. U/no.
Lot: 304556
"Verden over kalder "Det Røde Kors" nu paa Alle". Fot. Munksgaard u/no. Kortet signeret af den tyske feldmarskal v. Ludendorff til fordel for Røde Kors.
Lot: 304974
Tyskland. Internationale Automobil Ausstellung, Berlin 1936. Besøg af Adolf Hitler. Foto Hch. Hoffmann no. 205.
Lot: 304870
Grønland. M/S "Kununguak" KGH no. 96. Grønlund.
Lot: 304743
Erhverv. Værksted med drejebænk. Fotokort u/no.
Lot: 303806
Storehedinge. Torvet med Raadhuset. Rudolf Thomsen u/no.
Lot: 304856