1919 - GermanyPostcard - Unused
Berlin, ødelæggelser efter gadekampe under spartikistoprør. S. & G. No. 5
Lot: 313685
Lot: 313685
Norge. Tvinde Foss mellem Stalheim og Voss. C. A. Erichsen no. 541.
Lot: 315181
Grønland. Dansk Pearyland Ekspedition. Svovlvulkan i Jørgen Brønlunds Fjold. U/no. Stemplet Fiskenæsset pr. Godthåb d. 13.4.1960.
Lot: 316413
D.V.I., St. Jan, Peasant Family making Baskers. Lightbourn no. 82. Kvalitet 9
Lot: 317336
Rudkøbing, Børnefugleskydningsdag på torvet. Anvendt 1908. P. Alstrup no. 5010.
Lot: 316416
Parti fra Mønsted Kalkgruber med tipvogne. Stenders no. 93484.
Lot: 315303
Hanstholm elektriske fyr ved nat. C. Buchholtz no. 13990.
Lot: 316442
Danevirke. Nordsiden af Valdemarsmuren. Fotokort no. A 611.
Lot: 315117
Svendborg, Høje Bøge, Sangforeningsfest 1907. Fotokort u/no. Kvalitet 7
Lot: 317187
Frederiksdal kro med besøgende. P. Alstrup no. 7476.
Lot: 316444
Grenaa, Nørregade. Warburg no. 4859.
Lot: 316424
Garmisch-Partenkirchen. Martin Neuner på Kochelbergschanze. No. 720. Hj. knæk.
Lot: 316031
Island. Reykjavik. S. Gudm. no. 5346.
Lot: 315406
Norsk julekort med dampskib. Signeret "Magnus". N.K. no. 4013.
Lot: 316006
Gram, afstemningen i Gramby. W. Schützsack no. 43540. Kvalitet 7
Lot: 317222
Grønland. Gitz - Johansen: 8 stk postkort med foreskellige motiver. Isbjørn, Ren, Slædehund, Moskusokse, Bramgås, Søkongefjæld, Thulepige, Fanger. Vanføreforeningen u/no.
Lot: 315344
Glædelig Jul. Nisse flyver afsted i flyvemaskine. S. 473//A 9102. A3/103/64. Med julemærke.
Lot: 315274
"Malmöhus", Øresundsfærge. Pressbyån u/no.
Lot: 313415
Island. Reykjavik. S. Gudm. no. 5348.
Lot: 315408
Familien sidder i stuen. Sted ukendt. Anvendt i Herning. S. Jensen - Uhrback u/no.
Lot: 315161
M/S "Sumbawa". The East Asiatic Company Ltd. U/no.
Lot: 312686