DenmarkPostcard
Chr. X under besøg under manøvre - på bagsiden noteret Borris. Fotokort u/no.
Lot: 317547
Lot: 317547
Norge. De syv søstre, Geiranger. Mittet & Co., serie 400 no. 25.
Lot: 315840
Parti fra Hirtshals. E. C. no. 18935.
Lot: 315666
Høveltelejren (?) gade i teltlejr. Fotokort stemplet Birkerød d. 23.6.1910.
Lot: 317540
Junkers Ju 86, skytte. Heinz Bornemann no. 7610. Frankeret med 10 pfg. Luftpost annulleret med særstempel Halberstadt Fest der Flieger d. 18.9.1938.
Lot: 317564
Besser, Samsø. Flemming Andersen no. 44723/12.
Lot: 315681
Slagelse Borgerskole, elever på udflugt. Fotokort u/no.
Lot: 316891
Amager brudedragt ca. 1825. Signeret "BW". A. Jacobsen no. 33.
Lot: 318373
Kavaleri i kamp. Japansk fremstillet postkort anvendt i Danmark 1904.
Lot: 317537
Kong Chr. X til hest ved Amalienborg slot under besættelsen. J. C. O. no. 38.
Lot: 317527
Erotisk postkort. "Kvinde iført sjal". Nytryk Stampa PR no. 283.
Lot: 318402
Holbæk, gadeparti med automobiler. Fotografi ca. 12x17 cm. Forlæg til fremstilling af postkort fra Rudolf Olsens Kunstforlag.
Lot: 318414
Nyborg, Mellemgade. W. & M. no. 760. Kvalitet 7
Lot: 317197
Emil Krause: Kvinde i profil. Stenders u/no.
Lot: 315731
Belgien, Ødelæggelser efter udstillingsbranden i Bruxelles 14.-15.8.1910.
Lot: 317800
Syd Australien. George Street, Moonta. Looking East. Donald Taylor Collotype Company u/no.
Lot: 315876
Zanzibar, Goverment Houses & French Hospital. Frankeret med 6d fra Zanzibar d., 28.9.19xx til Tyskland.
Lot: 318004
Fredericia, parti fra voldgravene. Adams Postkort Central no. 13137.
Lot: 318395
Fransk felttelefon under 1. verdenskrig.
Lot: 317992
"Flyve-Vise", Robert Svendsen over København. O. Strandberg u/no.
Lot: 317572
København. Raadhuspladsen V. Fritz Benzen type IV no. 111
Lot: 318040