Denmark2000 - Postcard - Unused
Købh. Frederiksberg. Allégade ved Smallegade med sporvogn, Tværlinien, vogn 39. U/no.
Lot: 337299
Lot: 337299
Kina, Shanghai, Bingoo pagode. No. 46.
Lot: 339280
Røgind, Carl: “Nisser løsner banderole”. A. Vincent serie 317/4. Kvalitet 8
Lot: 337589
Letland, Ventspils, gadeparti med hestevogn. Fotokort u/no.
Lot: 339292
Erotisk postkort. "Topløs kvinde med blomsterkurv". Nytryk Stampa PR. no. 258.
Lot: 315953
USA, Tulsa, Fire Department. No. A/11163. Kvalitet 7
Lot: 337578
Erotik/Nudes. No. 190/11. Kvalitet 8
Lot: 337598
Tjekkislovakiet, Sokol optog 1927. U/no. Kvalitet 8
Lot: 337545
Ceylon, Rickshaws. A. W. Andrée u/no. Kvalitet 8
Lot: 337561
Div. George V udg. på filatelistisk brev annulleret med blåt gummistempel "TRISTAN DA CUNHA" til London, England.
Lot: 338943
Thorø, Skovhytten, K.K.s feriekoloni. C. E. Eriksen no. 423.
Lot: 339273
30 öre Nya Sverige Minnet single på brev fra Norrköping d. 23.5.1938 til Caracas, Venezuela, Sydamerika. Ank.stemplet d. 11.6.1938.
Lot: 338659
Muirhead Bone: Britain at War - Making Munitions. Propaganda kort.
Lot: 336918
5 øre Fr. VIII og Julemærke 1910 på julekort annulleret med stjernestempel FILSKOV og sidestemplet bureau Fredericia - Struer T.1032 d. 19.12.1910 til Gørding.
Lot: 339355
Tyske, rumænske og russiske soldater mødes ved våbenstilstandslinien ved Yassyolda floden d. 9.12.1917.
Lot: 338840
Italien, Milano, partier med bl.a. Palace Hotel. L. Salomone u/no. Kvalitet 7
Lot: 337535
Australien, Junction of Breakfast Creek and Brisbane River. MacDonnell Series u/no.
Lot: 339378
4 øre Tjenestemærke i parstykke på brev fra Amtsstuefilialen i Nykjøbing Falster d. 12.2.1902 til Maribo.
Lot: 338852
Sønderborg. Hotel Alssund. Stenders no. Sønderborg 1.
Lot: 337360
"Veksø / København - Frederikssund". Fragtgods dirigeringsmærker i ubrugt stribe med 10 stk.
Lot: 339784
3 øre Bølgelinie på lokalt brevkort (Søfortet Tre Kroner og lille sejlbåd) dateret på Trekroner og annulleret Kjøbenhavn d. 2.6.1906.
Lot: 339210