Denmark9990 - Postcard - Unused
Skagen fyr og Drachmanns grav. Tegning signeret "T.S.P.". Chr. Cato u/no.
Lot: 342334
Lot: 342334
Balka strand med Turistbus. Rudolf Olsen no. 10928.
Lot: 341653
Richard Møller: Tegnet julekort med nissefamilie der laver mad. Stenders serie no. 360.
Lot: 341883
Kolding. Handelsgartneriet "Aalykke". Atelier Central u/no.
Lot: 341835
Svendstrup, sø. Warburg no. 3585. Frankeret med 5 øre Fr. VIII annulleret svagt stjernestempel SVENDSTRUP og sidestemplet bureau Fredericia - Aalborg T.963 i 1907.
Lot: 343664
Odense, fra Læseforeningens Have. Stenders no. 4477.
Lot: 343654
Købh., Vikingebal paa Helgoland. A. Jacobsen u/no.
Lot: 343650
Komiteen Salvador Allende. Chile Solidaritet. "Chile vil sejre".
Lot: 343283
Aalborg. Vesterbro med rutebils stationen og Gåsepigen af Gerhard Henning. Skænket af C.W. Obel d. 26.06.1937. Fotokort no. 707306.
Lot: 341897
"Vildandsen", S/S, Statens Vandbygningsvæsen bugserbåd ved Mölle på Kullen. U/no.
Lot: 342594
Svendborg, En kendt mand i Svendborg, “Rasmus Brystsukker” ved Frederiksgade. Warburg no. 4635.
Lot: 343624
Esbjerg, fiskerihavn med fiskefartøjer og auktionshal. Stenders no. 58.
Lot: 343248
Chr. Larsen's Restauration. Fotokort u/no.
Lot: 343662
Julemand i blå-grå kåbe. Svensk fremstillet kartonkort u/no.
Lot: 343671
Aarhus. Havnen. Stenders no. 11996.
Lot: 341433
Sejerø, Sejerby i sne. O. Andersen u/no.
Lot: 343465
Pige fra Bornholm. U/no.
Lot: 343575
Kaj Engholm: Nu faar De C.L.O.C.'en - og derefter pressens radioavis. Reklamekort. F. E. Bording u/no.
Lot: 343645
Københavns Fodsports-Forening af 1892. "Idræt giver Sundhed og Ungdom". U/no.
Lot: 343680
Aarhus, Landsudstillingen 1909 med kongens vogn under åbningshøjtideligheden. Hempelske Boghandel fotograf Monsrud u/no. Har været opklæbet.
Lot: 340448
"India", M/S, Østasiatisk Kompagni. Reklamekort u/no.
Lot: 343232