1906 - Denmark - SK 1322 - 9240
5 øre Chr. IX på brevkort (Store Restrup) dateret Store Restrup og annulleret med stjernestempel SØNDERHOLM og sidestemplet bureau Aalborg - Aars T.56 d. 10.11.1906 til København.
Lot: 338446
DKK 300.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Covers > Denmark cancellations > Railwaycancels