1914 - Denmark - SK 0861 - 5853
5 øre Chr. X på brevkort dateret Kragelund annulleret med stjernestempel MAARE og sidestemplet brotype IIIb Ørbæk d. 14.9.1914 til Hjallese pr. Odense.
Lot: 295079
Ended | 22/04/2019 21:55:22 |
Winning bid: | DKK 225.00 |
Bid history: | 5 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels