1909 - Denmark - SK 0922 - 5934
5 øre Fr. VIII på brevkort (Brolykke, Langeland) annulleret med stjernestempel NORDENBRO og sidestemplet Humble d. 23.12.1909 til St. Snøde. Julemærke 1909 mangler.
Lot: 295101
Ended | 02/06/2019 21:08:30 |
Winning bid: | DKK 467.00 |
Bid history: | 7 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Postcards > Denmark Towns and Views