1864 - Denmark - 13 - 5000

4 sk. Krone/Scepter på brev med fuldt indhold dateret Odense annulleret med nr.stempel "223" og sidestemplet antiqua Feltpost No. 1 d. 15.9.1864 til Boltingegaards Skov, Ringe Sogn pr. Odense. Feltpostkontor no. 1 var oprettet i Odense for afvikling d. 21.8.1864. Sent feltpostbrev. Kuvert og mærke lidt slidt.

Lot: 309408
Ended 26/02/2020 21:00:00
Winning bid: DKK 600.00
Bid history: 1 bids